Wschód Kultury 2021

Już w czerwcu rozpocznie się cykl letnich festiwali organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury. O Wschodzie Kultury 2021 w podcaście opowiadają dyr. NCK prof. Rafał Wiśniewski, jedna z gwiazd, która wystąpi w Rzeszowie Margaret oraz pełniący funkcję prezydenta tego miasta Marek Bajdak i zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Tegoroczny festiwal to przede wszystkim koncerty prezentujące muzykę różnych gatunków. Podczas Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie zobaczymy m.in.: Krzysztofa Zalewskiego, Sylwię Grzeszczak, Margaret, Roksanę Węgiel i Grubsona, którzy stworzą niepowtarzalne kolektywy z zagranicznymi gwiazdami z Ukrainy i Białorusi.

Inne brzmienia w Lublinie to natomiast spotkanie m.in. z jedną z legend muzyki elektronicznej i największych ikon niemieckiej sceny, nadającej ton i kierunek tej muzyce od blisko 30 lat, czyli Mouse on Mars, a także z francuskim duetem Kap Bambino.

Z kolei w ramach Innego Wymiaru w Białymstoku wystąpią Mazolewski Quintet i Laboratorium Pieśni, Hoodna Orchestra, Pink Freud oraz Karaś/Rogucki. W programie także remiks opery Giacomo Meyerbeer’a „Robert Diabeł”, interdyscyplinarny projekt Kobiety Wschodu oraz wspólny koncert Kapeli Batareja i Kapeli Zhydovachka.

Oprócz koncertów we wszystkich miastach na uczestników będą czekały różnego rodzaju warsztaty, wystawy oraz spotkania literackie, teatralne i filmowe.

Więcej o festiwalu znajdą Państwo na stronie wydarzenia.

W materiale wykorzystaliśmy fragmenty utworów „Roadster” i „Xanax” Margaret oraz „Twoja postać” w wykonaniu Voo Voo i Spiętego.

Wschód Kultury 2021 – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera