Teatr Wielki – Opera Narodowa z repertuarem na czas pandemii

Teatr bez publiczności – z tym mierzyliśmy się przez ostatnie miesiące. Teraz co prawda instytucje kultury, z pewnymi ograniczeniami, mogą być otwarte, ale niewiele z nich decyduje się na rozpoczęcie sezonu z takim rozmachem, z jakim zrobił to Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie. Sprawdzamy nie tylko co znalazło się w repertuarze na najbliższy rok, ale także czy jest plan B na wypadek zakażenia.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego Krzysztof Pastor mówi o tym, jak zespół tancerzy – a to około 90. osób! – przetrwał trudny czas zamknięcia w domach. Zdradza też jak przygotował artystów do występowania na scenie w czasach pandemii. Zastanawiamy się ponadto, czego może oczekiwać publiczność po miesiącach oglądania przedstawień w internecie.

Dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Mariusz Treliński przedstawia repertuar narodowej sceny na ten rok. Zdradza również, jakie emocje towarzyszyły mu po otrzymaniu nagrody im. Konrada Swinarskiego przyznawanej przez miesięcznik „Teatr” dla najlepszego reżysera w sezonie 2019/2020. Laur przypadł reżyserowi za spektakl „Halka” Stanisława Moniuszki.

Na stronie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej więcej o nowym repertuarze.

W podcaście wykorzystaliśmy fragmenty z filmów TWON zapowiadających nowy sezon.

Fot. E. Krasucka

Teatr Wielki – Opera Narodowa z repertuarem na czas pandemii – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera