Pawilony na wystawy światowe, przedszkola i hospicja. Tak tworzą polskie architektki


„Zmiana perspektywy. Historie polskich architektek” to książka stworzona przez matkę i córkę – Magdalena Jeleńska przeprowadziła rozmowy z 15 bohaterkami, natomiast Maria wykonała ilustracje, które stały się podstawą jej pracy dyplomowej.

Jak mówią autorki, książka powstała z potrzeby opowiedzenia światu o dokonaniach polskich ar-chitektek, które nie tylko są nagradzane licznymi prestiżowymi nagrodami, ale przede wszystkim tworzą projekty, spełniające swoją funkcje i pozytywnie oceniane przez użytkowników.

W przeprowadzonych rozmowach, można znaleźć opis ścieżki zawodowej bohaterek i, co ważne, podpowiedzi i inspiracje dla przyszłych adeptów architektury. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Magdaleną i Marią Jeleńskimi o książce „Zmiana perspek-tywy. Historie polskich architektek”.

Do najmłodszych miłośników architektury kierowana jest akcja „Archi-przygody” organizowana przez Narodowe Centrum Kultury. To program edukacji architektonicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, tj. uczniów klas 1-3. Więcej informacji o trwającym naborze do tego projektu, można znaleźć tutaj: https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/archi-przygody/aktualnosci/nabor-2022

Zdjęcia dzięki uprzejmości Muzeum Warszawy.

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera