Muzyka (nie)poważna. O obyczajach koncertowych

„Dla nas artystów najważniejsze jest, aby słuchać koncertu z atencją, ze zrozumieniem. Strój jest drugorzędny” – mówi w podcaście nasz gość.

Gdy wybieramy się na koncert do filharmonii, nasuwa się wiele pytań. Jak się ubrać? Kiedy klaskać? Czy telefon jest na pewno wyciszony? Czy nie jest tak, że to my, odbiorcy, przejmujemy się bardziej niż wykonawcy? O tym, jak wygląda savoir vivre oczami artysty-muzyka rozmawiamy z pianistą Pawłem Kowalskim. Zapraszamy do słuchania!

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia będzie romantyzm. Więcej o programie nadchodzącej odsłony festiwalu usłyszą Państwo w naszym podcaście z udziałem prof. Rafała Wiśniewskiego, dr hab. Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej i sopranistki Bożeny Bujnickiej.

Muzyka (nie)poważna. O obyczajach koncertowych – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. Strój nie nic wspólnego ze znajomością utworu ale strój odpowiedni jest dowodem kultury osobistej Wiemy gdzie i jak ubrani powinniśmy się znaleźć i o jakiej porze! Ubrany nonszalancko pianista przy fortepianie mnie razi i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Sylwia Błażej

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera