Krzysztof Cugowski na Festiwalu Wschód Kultury

Dobiegł końca kolejny weekend z Festiwalem Wschód Kultury. Tym razem artyści z Polski i ze świata spotkali się z publicznością w Rzeszowie. Jedną z gwiazd był Krzysztof Cugowski. Artysta wystąpił razem z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego i między innymi o tym koncercie opowiada w Audycjach Kulturalnych.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Krzysztof Cugowski obchodzi w tym roku 70. urodziny i 50-lecie pracy artystycznej. Jak przystało na wielką gwiazdę rocka – jubileusz uczcił w sposób muzyczny: wydał płytę „50/70. Moje najważniejsze”. Również o tym albumie posłuchają Państwo w podcaście. Charyzmatycznego wokalistę Budki Suflera zapytaliśmy ponadto, jakie ma plany na najbliższą przyszłość, czy potrafi wskazać ulubione utwory z własnego repertuaru oraz czy stać go na krytyczną ocenę własnej twórczości. Krzysztof Cugowski opowiada też o piosence, którą pierwszy raz profesjonalnie nagrał w studiu. Jesteście Państwo ciekawi, który to utwór? Zapraszamy do słuchania!

Strona internetowa muzyka.

W materiale wykorzystaliśmy utwory „Blues Georg’a Maxwella” i „Lubię ten stary obraz”.

A na Festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie Europejski Stadion Kultury wystąpiły też inne gwiazdy polskiej sceny. Były to między innymi Ania Dąbrowska i Katarzyna Nosowska. Fotorelacja z koncertu poniżej.

Fot. Wojtek Rojek / NCK

Krzysztof Cugowski na Festiwalu Wschód Kultury – transkrypcja podcastu

Zapraszamy również do wysłuchania innych podcastów zrealizowanych podczas tegorocznego Wschodu Kultury:

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera