Z Aleksandrą Koperdą rozmowy o dizajnie

Na okładce książki znajduje się fragment urządzonego pokoju oraz biały napis: Odwiedziny. Rozmowy od dizajnie”. Książka ustawiona jest pionowo, na leżący książkach o fotografii, znajdujących się na stoliku w kawiarni.

„Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie” – to książka dla wszystkich kochających piękne wnętrza i dla tych, którzy chcą być hygge*. Aleksandra Koperda odwiedza 23 mieszkania i rozmawia z ich użytkownikami. Są oni często autorami aranżacji przestrzeni, w których mieszkają. Razem z naszym gościem zastanawiamy się co zmieniło się w wystroju wnętrz Polaków na przestrzeni ostatnich lat. Próbujemy też znaleźć odpowiedź na pytanie czy jako społeczeństwo staliśmy się bardziej dojrzali estetycznie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W rozmowie skupiamy się nie tylko na nowościach, bo to właśnie dawne przedmioty i pamiątki rodzinne są dziś przez wielu ustawiane na starych kredensach po babciach. Aleksandra Koperda mówi też dlaczego Polacy są inni pod względem wrażliwości estetycznej od Skandynawów. Zdradza co uważa o naszej odmienności. Okazuje się, że jest ona wartością, a mieszkanie w bloku z wielkiej płyty to dziś coś bardziej porządnego niż jednorodzinny dom z ogródkiem poza miastem.

*Książka naszej rozmówczyni Aleksandry Koperdy to efekt ostatnich prac nad blogiem Hygge. Jak czytamy na stronie, hygge to sztuka tworzenia miejsc estetycznych, ale i takich, gdzie można poczuć się swobodnie, odpocząć od zgiełku i tworzyć swoje małe rytuały codzienności. W osiągnięciu tego celu pomoże Państwu lektura „Odwiedzin…”, a także nasza rozmowa dizajnie.

Fot. Michał Lichtański

Z Aleksandrą Koperdą rozmowy o dizajnie – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera