tańczMY! Z pasji do tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w akcji „tańczMY!” już po raz czwarty. To sposób by wziąć udział w świętowaniu Międzynarodowego Dnia Tańca. Podczas tej edycji tancerze z całego kraju nie tylko wyrażą swoją pasję do tańca, ale także solidarność z Ukrainą.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

W akcji mogą wziąć udział zarówno szkoły artystyczne, uczelnie czy zespoły, jak i organizacje pozarządowe i nieformalne. Wystarczy że zgłoszą swoje taneczne wydarzenie – może być to spektakl, pokaz, konkurs, warsztat czy szkolenie i zorganizują je w czasie akcji, czyli od 22 kwietnia do 6 maja. Cała akcja ma zwrócić uwagę na wartość tańca, pokazać, jak różnorodne jest skupione wokół niego środowisko, a także, że można się nim zajmować bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.nimit.pl.

Zbliżający się wielkimi krokami Międzynarodowy Dzień Tańca, to także okazja do rozmowy o miejscu tańca w polskiej kulturze, potrzebach środowiska oraz tanecznej edukacji.

„Wydaje mi się, że nic tak nie integruje ludzi jak taniec. Taniec jest związany z ciałem, dotykiem, przekraczaniem barier, a także z ryzykiem, jakie ponosimy wchodząc w bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Wszystkie te elementy są bardzo ważne” – mówi w podcaśnie Karol Urbański, Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ds. tanecznych. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z redaktorem „Kultury współczesnej” prof. Rafałem Koschanym na temat „Języków tańca”.

tańczMY! Z pasji do tańca – transkrypcja podcastu

 

 

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Aleksandra Galant

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera