Nowa płyta Letters From Silence – opłacało się czekać 6 lat!

Album „Lazy On Purpose” ujrzał światło dzienne 29 maja. To pierwsza płyta Letters From Silence po wydanej w 2011 roku „No Plain Shortcuts”. O tym dlaczego zespół zdecydował się na kilkuletnią przerwę, jak wyglądały prace nad albumem i dlaczego na okładce znalazł się pies wśród tybetańskich mnichów, opowiada Maciek Bąk i Rudzi Wallace.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

„Lazy On Purpose” łączy ducha „starych” Lettersów (którego rozpozna każdy, kto choć raz zetknął się z ich muzyką) ze świeżymi pomysłami aranżacyjnymi, rozbudowanym instrumentarium i poszukiwaniami nowych środków wyrazu. To opowieść o świadomym lenistwie, wycofaniu się z życiowego pędu i o dojrzałym rozwiązywaniu trudnych sytuacji. To także nowe otwarcie w historii zespołu. Duet (Maciek Bąk i Wawrzyniec Jan Dąbrowski) przeobraża się w kwartet, poszerzając swój skład o sekcję rytmiczną: Rudziego Wallace’a (perkusja) i Filipa Jurczyszyna (bas, banjo).

U nas usłyszycie 2 utwory z nowej płyty Letters From Silence: „Talking To Myself” i „Raven Without Wings”. Całość możecie przesłuchać na: www.lettersfromsilence.bandcamp.com.

Nowa płyta Letters From Silence – opłacało się czekać 6 lat! – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Zapisz się do Newslettera