„Gaude Polonia” – dyplomy XVI edycji rozdane!

Laureaci XVI edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” odebrali dyplomy z rąk dr. hab. Rafała Wiśniewskiego, dyrektora Narodowego Centrum Kultury. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 24 lipca, w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Chcemy, żeby nasi stypendyści dalej rozwijali swój kunszt i służyli społeczeństwu, bo kultura jemu służy – powiedział dr hab. Rafał Wiśniewski, otwierając uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Programu „Gaude Polonia”.

W tegorocznej edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano 50 stypendiów (8 dla obywateli Białorusi, 1 dla obywatela Kazachstanu, 1 dla obywatela Mołdawii, 1 dla obywatela Rosji i 39 dla obywateli Ukrainy). Stypendyści reprezentowali następujące dziedziny: sztuki wizualne, muzyka, literatura/przekład, film, teatr, fotografia, muzealnictwo, konserwacja dzieł sztuki oraz taniec. Łącznie o stypendia ubiegało się 247 twórców.

Program Stypendialny Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” został powołany do życia w 2003 roku i jest przeznaczony dla młodych twórców z Europy Środkowo-Wschodniej, w pierwszej kolejności z Białorusi i Ukrainy. Z programu mogą skorzystać uznani twórcy: muzycy, artyści sztuk wizualnych, filmowcy, tłumacze literatury polskiej, konserwatorzy dzieł sztuki, muzealnicy, historycy i krytycy sztuki, teatru i filmu.

Program MKiDN „Gaude Polonia” jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury. Pobyt stypendystów w Polsce trwa pół roku, a czas ten przeznaczony jest na realizację autorskich projektów stypendialnych pod opieką uznanych polskich twórców i instytucji kultury.

„Gaude Polonia” – dyplomy XVI edycji rozdane! – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Marek Horodniczy

redaktor naczelny

Zapisz się do Newslettera