Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce

Już jutro, 1 sierpnia, rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ważnym miejscem upamiętnienia zrywu niepodległościowego jest Muzeum Powstania Warszawskiego. W dzisiejszym podcaście rozmawiamy ze współtwórcami instytucji: Barbarą i Jarosławem Kłaputami. Nasi goście opowiadają jak udało się zaprojektować wystawę, która zrewolucjonizowała muzealnictwo w Polsce.

Transkrypcja podcastu do pobrania pod tekstem poniżej.

Barbara i Jarosław Kłaputowie opowiadają nie tylko o procesie tworzenia wystawy. Mówią o tym jak angażujące są poszczególne projekty i jak wiele przygotowań poprzedza etap tworzenia narracji. Rozmówcy zdradzają też jakie są ich ulubione muzea. Zapraszamy do słuchania!

Strona internetowa Muzeum Powstania Warszawskiego.

Polecamy też Państwu naszą poprzednią rozmowę z twórcami przestrzeni wystawienniczych: Mirosławem Nizio z Nizio Design International i Szczepanem Wrońskim z pracowni WXCA, a w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zachęcamy do wzięcia udziału w niezwykłym widowisku historycznym pt. „Kartka z Powstania”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Szczegóły znajdą Państwo na stronie NCK.

Fot. Obraz tevenet z Pixabay.

Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce – transkrypcja podcastu

Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

Inne odcinki z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Audycje Kulturalne

podcast Narodowego Centrum Kultury

Katarzyna Oklińska

dziennikarka

Zapisz się do Newslettera