Długo oczekiwana pierwsza, pełna biografia polskiego pisarza, której premiera planowana jest na 27 września 2017. Wydawnictwo przedstawia swoją nową pozycję w następujący sposób:

Gombrowicz. Ja, geniusz to podróż pełna zagadek i znaków zapytania. Zaczyna się na długo przed 1904 rokiem i kończy śmiercią pisarza. To nie tylko podróż, w czasie której z nieopierzonego ziemiańskiego syna wyrośnie pewny swej indywidualności twórca, kreujący zupełnie nowy język filozof i w końcu zmęczony sławą człowiek, to również wędrówka przez kompleksy polskiej – i nie tylko – literatury, historii, tradycji i obyczajowości. […]

Choć trudno w to uwierzyć, Gombrowicz. Ja, geniusz to pierwsza pełna biografia pisarza. Klementyna Suchanow przez lata zbierała materiały, prowadziła rozmowy i podróżowała śladami Gombrowicza. Efektem jest monumentalne dzieło, w którym odbija się nie tylko Itek/Witold, ale także fermentująca kulturowo Europa XX wieku na tle skomplikowanych historycznych wydarzeń.”

Zachęcamy do zapoznania się z książką, a w ramach koniecznego przedsmaku do wysłuchania naszego wywiadu z samą twórczynią biografii – Klementyną Suchanow. Autorka jak nikt potrafi rozbudzić chęć do „zaznajomienia się” z Witoldem Gomrowiczem, co doskonale słychać już w pierwszych chwilach rozmowy.

Zapraszamy!

Audycję przygotowała Joanna Gzyra-Iskandar.

 

RSS