Dom to coś więcej niż miejsce, w którym mieszkamy. Jego wnętrze tworzą nie tylko przedmioty ale też reakcje, w jakie wchodzą ze swoim właścicielem. I sposób, w jaki odzwierciedlają jego biografię.

Jak mieszkają projektanci? Czy ich pasje wynikają z atmosfery ich rodzinnych domów? W jaki sposób na przestrzeni lat zmieniał się gust Polaków i ich wnętrzarskie wizje? Te pytania zadała sobie historyczka sztuki i dziennikarka, Małgorzata Czyńska. Odpowiedzi szukała, odwiedzając ludzi zawodowo związanych z dizajnem w ich własnych domach. Z ich osobistych opowieści wyłoniła się historia polskiego dizajnu. Tak powstała książka „Dom polski. Meblościanka z pikasami”.

Z tej książki dowiecie się nie tylko czy projektanci otaczają się przedmiotami swojego pomysłu, ale też czy kurz może być elementem wystroju i jaki mebel jest teraz niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania. Zachęcamy do czytania, uważnego przyglądania się ilustracjom Joanny Grochockiej oraz oczywiście do wysłuchania naszej rozmowy na temat książki.

Materiały graficzne: Joanna Grochocka

 

 

 

RSS