Przed nami kolejny odcinek Kulturalnego Alfabetu Niepodległości. Tym razem odwiedzimy taneczną Polskę z dawnych lat, a towarzyszyć nam będzie Sławomir Koper – pisarz, autor książek historycznych i publicysta.

Dzięki naszemu rozmówcy poznamy wiele ciekawych faktów z życia towarzyskiego elit społecznych, dowiemy się czy Józef Piłsudski był fanem bankietów, jak obchodzono rozmaite święta i jak wyglądały najsłynniejsze polskie bale.

Zapraszamy do zapoznania się z tą kilkuminutową opowieścią i już dziś gorąco polecamy kolejne odsłony Kulturalnego Alfabetu Niepodległości w nadchodzących tygodniach.


Kulturalny Alfabet Niepodległości to 26 krótkich nagrań, które zostały stworzone przez Audycje Kulturalne, platformę audio Narodowego Centrum Kultury, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W kolejnych odcinkach, inspirowanych rozmaitymi dziedzinami kultury, tworzymy bogatą mozaikę polskiej przeszłości i teraźniejszości.
W ramach cyklu usłyszymy m.in. o tym, kto ze znanych poetów był przez pewien czas cenzorem w II RP czy łatwo było dosiąść się do sławnego stolika Skamandrytów, a także o tym, co opowiadał swojej ulubionej indyczce w warszawskiej kawiarni Kresy Romuald Kamil Witkowski.
Te oraz inne kulturalne ciekawostki, osadzone w kontekście stu lat niepodległości, poznamy m. in. dzięki takim znakomitościom jak: Katarzyna Kłosińska, Sławomir Koper, Grzegorz Majchrzak, Piotr Rypson oraz Adam Strug.

 

Projekt zrealizowany we współpracy z programem Niepodległa.


Audycje Kulturalne są projektem realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.

 

RSS